Hat momentumos képviselő és Tordai Bence mentelmi jogát is felfüggesztette hétfő este az Országgyűlés. Tömegesen indultak eljárások tavasszal a képviselők ellen a gyülekezési törvény és a Pride betiltása ellen szervezett illegális hídfoglalások, füstgyertyázások és parlamenti blokád miatt. Bedő Dávid mentelmi jogát összesen hat, Lőcsei Lajosét négy ügyben adta ki a parlament a legfőbb ügyész kérésére.
Hargitai János, a mentelmi bizottság KDNP-s elnöke a szavazás előtt arról beszélt, hogy ő azt javasolta: a parlamenti hagyományokat követve, közvádas ügyekben adják ki a képviselők mentelmi jogát. Mivel a mentelmi bizottságban paritásos alapon, 3-3 arányban vannak a kormánypárti és ellenzéki képviselők, nem ment át az elnök javaslata. Az Országgyűlés fideszes többsége azonban mind a 18 ügyben kiadta a képviselők mentelmi jogát.
„Kitilthatnak bennünket a parlamentből, megbírságolhatnak bennünket rekordösszegre, eljárások hadát indíthatják ellenünk, felfüggeszthetik a mentelmi jogunkat is, de mi akkor is ki fogunk állni azért, amiben hiszünk”
telex.hu
