Egy igazi miskolci fideszes sikertörténet. Veres Paliéknak nem sikerült

A belvárosban élő galambok száma jelenleg 15 ezerre tehető, ez többszöröse az ideális létszámnak. Az elmúlt három hónap alatt csaknem 1500 madarat sikerült befogni. Év végéig további 5 ezer példány befogása a kitűzött cél

Csordás László a híradónak elmondta: több szempontból fontos, hogy a madarakat befogják, és hogy az állományuk száma valamilyen mértékben korlátozódjon.

– Nyilván nem az a fő szempont, hogy ártsunk ezeknek a madaraknak. Sajnos nagyon komoly közegészségügyi problémákat vethet fel, amikor nagy számban vannak jelen. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor a patkányok vagy egerek ellen védekezünk a városban – fogalmazott a szakember, kiemelve: a madarak ürüléke nemcsak fertőzésveszélyt rejt, hanem jelentősen szennyezi a közterületeket is.

Az ügyvezető hozzátette, a galambállomány szabályozása hosszú távon olyan tudatos és folyamatos beavatkozást igényel, mint a vadgazdálkodás – a cél nem a teljes eltüntetés, hanem az egyedszám kordában tartása.

2 Responses

  1. Galambgyűjtés, padfestés, virágültetés. Miskolc 2025 vagy inkább 1975. Az elvtársak 50 évvel le vannak maradva.

  2. Amikor azt hiszed, hogy paliBáb és a múmiák után már tényleg, de tényleg nem jöhet rosszabb….aztán importálják ezt a Zs+ kategóriás tehetségtelen, kontraszelektált, félszektás csicska brigádot ami várja hogy csurranjon és cseppenjen…pasztmek…

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű