SIMON GÁBOR,
MSZP-FRAKCIÓVEZETŐ
Teljesen előkészítetlen, és a törvényesség
határát súroló személyi döntések születtek
a közgyűlésen. Pályázat nélkül nevezték ki
a kulturális központ,
az egészségfejlesztési
intézet és a Miskolci Fejlesztési Központ
Nonprofit Kft. vezetőit. Az előterjesztéseket megint az utolsó pillanatban kaptuk
meg, nem volt ideje átbeszélni a frakciónknak azokat. Az új fejlesztési kft. egyébként
egy működőképes modell lehet, 2010 előtt
is volt hasonló Miskolcon, most viszont a
képviselők elől elzárták azt, hogy a fejlesztési projektre rálássanak, vagy azokat vizsgálják. Ez antidemokratikus. Eddig transzparensen, a közgyűlés nyilvánossága előtt
és a város költségvetésében szerepeltek a
fejlesztési tételek. A diákbérletet megszavaztuk, de ez az ingyenesség gyakorlatilag
az elmúlt öt évben is megvolt a 14 évesnél fiatalabbak esetében, hiszen mindöszsze egy villamosjegy áráért kaptak kombinált bérletet. Ennek adójogi magyarázata
volt. Nem érzem, hogy a mostani döntés
akkora innováció lenne – annak azt minősíteném, ha az ígéretnek megfelelően 50
százalékkal sűrítenék a járatok számát. Az
önkormányzati utak közül pedig egyet talán újraaszfaltoznak, holott többszáz rossz
útszakasz van.
Fotó. Miskolci politikus

7 Responses
Semmi különös.Csak folytatódik a kriza korszak féle mutyisztán…
Simlissimon!
Felejtős.
Jelentsétek fel Bandi..!
Pontosítsunk: a kriza és a veres korszak féle mutyisztán. Másféle volt, de mind a kettő mutyisztán volt.
Érdekes mert eddig ezt egy szóval sem mondtátok,Toca nem győzte Verest szopkodni a kampányban…
Miskolci Fejlesztési Központ
Bírósági ítélet született ……X
Redomszki úgy fog a külföldi befektetőkért – pályázat nélkül – felelni, hogy nem beszél angolul. Mondjuk ez igaz Tóth úrra és a két alpolgármesterére is.