A PRIDE BB 2025 a sokszínűség SPEKTRUMÁJA – az érzelmektől az identitásig

A nyolcadik éves #PRIDE #BB a teljes SPECTRUM ünnepe – minden léptékben és minden kategóriában.
Ezen a szombaton, június 28-án az emberi tapasztalat szélességére és mélységére fogunk összpontosítani: az érzelmektől a nemi identitásokon át a mindennapi árnyalatokig, amelyek egyedivé tesznek minket. A SPEKTRUMOT megtaláljuk a szükségletekben, értékekben, nemekben, napokban, tónusokban, a metrikus rendszerben és Allport előítélet-skáláján. Mi van, ha az élet csak egy olyan helyet fedez fel a SPEKTRUMON, ahonnan nem látjuk a végét?
Miért pont a SPECTRUM?
A világ nem fekete-fehér. A SPECTRUM segítségével meg szeretnénk nevezni a valóság összetettségét, hogy érzékenyebben és nagyobb megértéssel érzékelhessük azt. Mindennek, amit megélünk, érzünk vagy ábrázolunk, megvan a helye valahol a spektrumon. Az idei PRIDE BB emlékeztetni szeretne minket arra, hogy bár vannak dolgok, amelyeket nehéz beskatulyázni, ebben a sokszínűségben rejlik az erőnk és a szépségünk .
Kinek szól a #PRIDE #BB 2025?
Mindenkinek, aki hisz a méltóságban és az egyenlőségben. Azoknak, akik már tudják, hol a helyük, de azoknak is, akik még keresik a helyüket, és az önfelfedezés útján járnak. Minden családnak, a művészeti közösségnek, aktivistáknak, diákoknak, időseknek… – röviden mindenkinek, aki hiszi, hogy a SPEKTRA sokszínűsége érték, és nem fenyegetés !

A PRIDE nem csupán egy felvonulás – ez egy erőfeszítés a párbeszédért
Idén a besztercebányai PRIDE gazdag programot kínál, amelyet a 12:00 órakor kezdődő városi felvonulás után rendhagyó módon, nagyszerű koncertekkel nyitnak meg 13:00 órakor az SNP téren. Énekel a prágai DOODLES férfikar, fellép a gyetvai VOJTIK, és jelen lesz a helyi ŠKRIDLE lányegyüttes is.
Ezt követően a CNK Kertben egész nap gazdag programot kínálnak beszélgetésekkel, workshopokkal és zenével. Kezdésként a 14:30-kor kezdődő „Milyen spektrumon vagyunk emberként, szomszédként és polgárként?” című beszélgetésen Viera Hincová pszichológussal, Emília Rigová képzőművésszel és Michal Patarák pszichiáterrel beszélgetünk a társadalmi szerepek és pozíciók sokszínűségéről. A beszélgetést Daniela Kováčová vezeti a besztercebányai Matej Bel Egyetem Bölcsészettudományi Karának Filozófiai Tanszékéről.
A 15:45-kor kezdődő „Bátorság a szlovákiai queer emberek könyvalkotásában” című beszélgetésen többet megtudhatunk a szlovák LMBTQ+ irodalom jelenéről és jövőjéről. A beszélgetés vendégei Majka Ivaničová, az LMBTQ+ Emberek Szülői és Barátai Egyesületének munkatársa lesznek , amely tagjainak történeteiből álló gyűjteményt adott ki, Nataly Žemberová képregényíró /a Lujza mimo obrazu című könyv szerzője/, valamint Milan Zvada, a CNK Gardens dramaturgja, aki a 90-es évekről szóló, hamarosan megjelenő könyvhöz a queer kultúráról szóló fejezetet írt. A beszélgetést Marek Hudec, a „Spúšť o vražde Juraj a Matúš” című könyv szerzője moderálja .
Az inTYMYta szervezettel együttműködve minden szülőt, tanárt és felnőttet szeretettel meghívunk egy workshopra 16:30-kor, melynek témája: Hogyan beszéljünk gyerekekkel és fiatalokkal a kapcsolatokról és a szexualitásról. Magabiztosan és stresszmentesen.
Az esti programot filmvetítések is kiegészítik – 18:00-kor a seattle-i queer aktivizmusról és Palesztinával való szolidaritásról szóló dokumentumfilmet, a Pinkwashing Exposed-et, 19:00-kor pedig Andrej Dubovský művész életéről és munkásságáról szóló Good Boy from Slovakia című filmet vetítjük.

Kiállítják a Dom Svetla polgári egyesület standját is , amely tanácsadást és szexuális úton terjedő betegségek szűrését kínálja.
Az egész napos fesztivál este 8 órakor ERIKA REIN , egy szlovák énekesnő koncertjével zárul , akinek zenéje az elektronikus zene kiválóságát ötvözi az avantpoppal, az R&B-vel és a hiperpoppal. Afterparty is lesz a Kapitulská utcai Music Factoryban, ahol drag queeneket, burleszket és a legnagyobb queer slágereket élvezhetjük majd LITU és RASTA DJ-k előadásában, a House of Q / QueerTime csoport vezényletével.
A PRIDE BB után mindenkit szeretettel várunk a Sokszínűség Napjára június 29-én, vasárnap, futással, villásreggelivel és PRIDE istentisztelettel, majd egy közös feldolgozással és közösségi találkozóval, a Meleg Leves #28 + Támogató Csoport LMBTI+ Embereknek és Barátságaiknak X-szel.
A #PRIDE #BB 2025 programmal kapcsolatos további információkért látogassa meg weboldalunkat és a Záhrady CNK Facebook-oldalunkat. Kövessen minket Instagramon, hogy ne maradjon le semmilyen közösségi vagy kulturális tevékenységről!
A #PRIDE #BB fő szervezője az INOKRAJ informális csoport.

Egy válasz
Nálunk is lesz a szociális otthonban.