Magyar csendőrök utasítására és jelenlétében magyar szülésznők széttúrták nagyanyám, anyám és nővérem vagináját is, kincseket keresve

27159363 2082859 e6003f23a3e9a267fe5bd41ffad42331 wm
képernyőkép 2025 06 22 071531
képernyőkép 2025 06 22 071531

Görög Sándor akadémikus levelet írt Schmidt Máriának, és megosztotta a Stádium 28 körben.

Alább ezt a levelet közöljük a szerző hozzájárulásával.
T. Schmidt Mária!
Ön tegnap „Az utolsó, érintetlenül maradt sztálinista intézmény: a Magyar Tudományos Akadémia” címmel egy velejéig hazug, gyalázatos cikket jelentetett meg.
Nincs időm arra, és Önt túlságosan megvetem ahhoz, hogy a gyalázatos cikkben leírtakat pontról pontra megcáfoljam.
Maradjunk néhány pontnál. Az Akadémia elnökeit abszolút demokratikus módon, titkosan választjuk meg.
Személyük elnökségük ideje alatt nagyban meghatározza az Akadémia jellegét. Kik voltak az elnökök az elmúlt évtizedekben?
1946–1949 Kodály Zoltán, 1949–1970 Rusznyák István, 1970–1976 Erdey-Grúz Tibor, 1976–1985, Szentágothai János, 1985–1990 Berend T. Iván, 1990–1996 Kosáry Domokos, 1996–2002 Glatz Ferenc, 2002–2008 Vizi E. Szilveszter, 2008–2014 Pálinkás József, 2014–2020 Lovász László, 2020– Freund Tamás.
A felsoroltak valamennyien szakterületük nemzetközileg is magasra értékelt tudósai (voltak). Ez vonatkozik a Rákosi-, majd a Kádár-korszakban megválasztottakra is; ők se voltak sztálinisták, és
legtöbbjük sokat tett az MTA korszerűsítéséért. Az akkoriban az Akadémián történt szörnyűségeket nem ők kezdeményezték, de mindentől függetlenül mindaz jóval több mint fél évszázaddal ezelőtt történt. Az Akadémia 1990 után megválasztott elnökei kiváló, zömmel jobbközép gondolkozású emberek voltak. Az ő
Akadémiájukat egy történész által sztálinistának nevezni tudatlanság vagy inkább gazemberség.
Valamit az anyagiakról.
Az, hogy egy milliárdos asszony arra buzdítja politikai gazdáit, vonják meg az akadémikusoktól a minimálbérrel ekvivalens honoráriumot, felháborító, gusztustalan.
Néhány szót az Ön által vezetett, történelemhamisító Terror-múzeumról.
A magyar zsidókat és zsidó származásúakat a németekkel egyenrangúan a magyar államapparátus, csendőrség, rendőrség vitte a pusztulásba hónapokkal a nyilas puccs előtt. Így pusztult el buzgó katolikus családom Auschwitzban. Ezt megelőzően magyar csendőrök utasítására és jelenlétében magyar szülésznők széttúrták nagyanyám, anyám és nővérem vagináját is, kincseket keresve.
A látszólag meggyőző statisztikai adataival, amelyekkel igyekszik bizonyítani, hogy az akadémikusok már nem dolgoznak/publikálnak, azt az Ön által nagyon jól tudott tényt állítom szembe, hogy a zömmel idős akadémikusok túl vannak publikációs csúcsidőszakukon, de azért hasznosan dolgoznak. Jómagam például 92 éves vagyok, 38 éve akadémikus. Megközelítőleg százhetven tudományos dolgozatom többsége és
tizenegy általam írt, illetve szerkesztett (ebből tíz nemzetközi kiadónál megjelent) könyvem közül hét jelent meg akadémikussá választásom óta. Az Elsevier kiadó meghívására írt enciklopédia-fejeztem a múlt évben, a Búcsúelőadás 70 éves kémikusi pályafutásom végén című cikkem pedig néhány hete látott
napvilágot.
Számos ismerősöm, barátom van az Akadémián; de egyetlen sztálinistáról sem tudok. Ami engem illet, az ’56-os forradalomban beléptem a nemzetőrségbe. Ezért utána fegyelmi tárgyaláson megfosztottak a Szegedi Egyetemen tanársegédi címemtől, vagyis kirúgtak. Tudományos karrieremet az iparban csináltam.
Az Akadémián hat évig én voltam a Kémiai Osztály elnöke. Hát ilyen sztálinista voltam/vagyok.
Szeretném hangsúlyozni, hogy ezt a levelet magánemberként és nem az Akadémia képviseletében írtam.
Időközben elolvastam Freund Tamás elnök úr nyilatkozatát. Örömmel láttam, hogy ő is fel van háborodva
az Ön gyalázatos írásán, de ő természetesen udvariasabban ír. Nekem nincs okom Önnel szemben udvariasnak lenni.
Összefoglalva: Ön az interneten olvasható tudományos pályája alapján nem buta nő. Hogy írása mégis tele van hülyeségekkel, annak tulajdonítható, hogy gazdája utasítására Ön is készségesen be akar kapcsolódni az Akadémia erkölcsi és anyagi téren folyó szétzúzásába. Ezért levelemet azzal zárom, hogy mélységesen szégyellje magát.
Szívélyes megvetéssel:
Görög Sándor,
az MTA rendes tagja, Széchenyi-díjas, a Köztársasági Érdemrend középkeresztje és nagyszámú hazai és külföldi kitüntetés birtokosa
Budapest, 2025. április 16.

Egy válasz

  1. Végre ír valaki a terror házáról, meg hogy a nagypán népe ölte meg a varjú népét, mint értelmiséget, amit Müllerék a cigánysággal hajtanak végre esőembereik megszületésével érzékenyítve őket kivégzéssel ismét, 89 éve. Ahol az igazságot száműzik, ahol 89 éven keresztül egy árja családot áldoznak közösen, ott megállt minden tudomány, mert megkérdőjelezhető,hogy honnan vannak a németek, mint Talmud és nagypán népe, amelyik vonultatja emberré nemesítve Ázsiát és a cigányságot megváltási terv végrehajtásával véráldozással. Azt is le kell írni, mit tett a cigányság, mint Feketevonat népe a világgal, míg Babylonként felemelkedtek. Itt ember alázás és mészárlás történik többezer éve a Hunnia és cigányai részéről.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű