Gulyás Gergely szerint zárt térben megrendezhető lesz a Pride

„Az a cél, hogy olyan keretek között ne lehessen megrendezni a Pride-ot. A gyermekek védelme az elsőrendű politikai és társadalmi cél kell, hogy legyen. A kettőt, ha össze lehet egyeztetni, akkor így kell összeegyeztetni, és ennek valószínűleg nem az Andrássy út a terepe” – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Della podcast szerdai adásában.

Orbán Viktor a szombati évértékelőjén azt mondta, idén már felesleges megszervezni a Pride-ot: „Írjuk bele az alkotmányba, hogy az ember vagy férfi, vagy nő. És pont. Sőt azt tanácsolom, hogy a Pride szervezői ne bajlódjanak az idei felvonulás előkészítésével! Kidobott pénz és idő.” A szervezők úgy reagáltak, hogy Pride volt, van és lesz is.

„A kormány a gyermekvédelem szempontjait akarja érvényesíteni, és például egy zárt térben tartott Pride esetén én nem látok ilyen kockázatot”

– mondta Gulyás, hozzátéve, hogy első olvasatban már a szerdai kormányülésen tárgyalják az erről szóló jogszabályt.

 

 

444.hu

13 Responses

  1. 10 éve szajkózzák, hogy négy fal közé valók vagyunk, ezúttal nem vicceltek 😀

  2. Milyen érdekes, hogy a kitörés-napi emléktúra fegyverestül, egyenruhástul, (neo)náci jelképestül nem sérti a gyermekek védelmét…

    1. Nem.

      Még a Forradalmi Ifjusági Napokon is sumákoltatok elvtárs. Koncz Zsuzsika is énekelt.

      Ti írtátok ugyanitt.

      „Kunhalmi: Az MSZP és a Pride között van közös metszet”

  3. A zárt térbe kényszerített Pride olyan, mintha a majálist mondjuk a sportcsarnokban akarnák megrendezni… Vagy a Bükk Rallyt Komlóstetőn. Vagy a gombagyűjtő túrát a Búza téri piacon.

    1. helyes!

      Belvárosi beltenyészetnek bensőséges belteret! Becsüljék meg egymást.

      Ha majd lesz Hideg Büszkeség Napja
      lehet utána
      Meleg Büszkeség Napja.

  4. Ott van a Puskás Stadion. Menjetek!
    A közvetitési jogot fizessétek meg. Ennyi.

  5. Nekik a magamutogatás a lényeg, meg Jézus szivárvány jele ellen való vonulás. Románia Talmudja lenne az illetékes ebben.

  6. Érthető, ha zárt térben szeretnék a fidesznyikek. Nekik a buzulásról zárt térben szerzett tapasztalataik vannak. Ugye, Józsi néni? Magyarországon amúgy is drága az ereszcsatorna.

  7. Viszont van egy megoldás! Ki kell bérelni a Budapest Parkot, és közzé kell tenni, hogy n órakor kezdődik a buli a BP-ben, és n-2 órakor pedig mindenki mondjuk a Deák térről indulva sétáljon át a BP-hez…
    Közterületen sétálni nem tilos, akkor sem, ha 30 ezer ember teszi ezt.

    1. Jaja! Aztán amikor már nem férnek el a járdán, a rendőrség úgysem tud majd mást csinálni, mint hogy az útvonalon lezárja az úttestet az autók elől!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű