Miskolc. Órákkal az elbukás elött

Fotó: szantograf.hu

16 Responses

  1. Aranyosinak Spanyolhonban nyaralója van….és még előadója, hogy proletár…, anyádat!

  2. Miért kell gyűlölködőnék lenni.
    Válaszolok is,mert mi magyar emberek ilyenel vagxunk. Sajnos

    1
    4
    1. Aha „mi” kornismityuk.

      Hogyne, hogyne …. a fideszesek nagyon régen olvasták a Beszélőben

      48. szám, Évfolyam 5, Szám 52 » Költői kérdés
      VANNAK-E A SZERETETNEK HATÁRAI?
      Kornis Mihály

      Nyomtatóbarát változatNyomtatóbarát változat
      „Költő vagy, csupa szeretet szereted-e a legyeket?” (Babits Mihály)

      …..Őszintén. Mi, liberálisok pedig képtelenek vagyunk kimondani, amit szerintem valójában érzünk, hogy ti. mi még sokkal jobban: gyűlölünk titeket mint ti minket. Most, hogy kezd lassan vége lenni a sajtószabadságnak Magyarországon, úgy érzem, kénytelen leszek újra politikai publicisztikát írni. És nem tudok lelkiismeret-furdalás nélkül gondolni arra a pillanatra, amikor nagyon nehéz lesz kikerülnöm a gyűlölködés szavait és mondatait. Azt hiszem, a XX. század nagy tanulsága, hogy a humanizmus esélyeit a politikában alapvetően újra kell gondolni. A politika abban a pillanatban, amint a szeretet szót a szájára veszi, bűnt követ el, mert a politika logikája a hatalmi érdekek logikája. A hatalom megszerzésének és megtartásának a technikája és tudománya, és ebben sok minden szerepet játszhat. A tapasztalatok szerint a szeretet nemigen.”

  3. Meddig fog még kerülgetni a hányinger amikor városszerte ez a kiégett barkai bámul ránk az oszlopokról. Gyerünk simon, bartaőrmesterrel együtt el lehetne már kezdeni a becsületes kétkezi munkát! Egyáltalán tudod, hogy mi az?

    10
    1
  4. Aha „mi” kornismityuk.

    Hogyne, hogyne …. a fideszesek nagyon régen olvasták a Beszélőben

    48. szám, Évfolyam 5, Szám 52 » Költői kérdés
    VANNAK-E A SZERETETNEK HATÁRAI?
    Kornis Mihály

    Nyomtatóbarát változatNyomtatóbarát változat
    „Költő vagy, csupa szeretet szereted-e a legyeket?” (Babits Mihály)

    …..Őszintén. Mi, liberálisok pedig képtelenek vagyunk kimondani, amit szerintem valójában érzünk, hogy ti. mi még sokkal jobban: gyűlölünk titeket mint ti minket. Most, hogy kezd lassan vége lenni a sajtószabadságnak Magyarországon, úgy érzem, kénytelen leszek újra politikai publicisztikát írni. És nem tudok lelkiismeret-furdalás nélkül gondolni arra a pillanatra, amikor nagyon nehéz lesz kikerülnöm a gyűlölködés szavait és mondatait. Azt hiszem, a XX. század nagy tanulsága, hogy a humanizmus esélyeit a politikában alapvetően újra kell gondolni. A politika abban a pillanatban, amint a szeretet szót a szájára veszi, bűnt követ el, mert a politika logikája a hatalmi érdekek logikája. A hatalom megszerzésének és megtartásának a technikája és tudománya, és ebben sok minden szerepet játszhat. A tapasztalatok szerint a szeretet nemigen.”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű