Folytatni akarják a beruházást, hogy egy olyan közlekedési folyosója legyen Miskolcnak, amelyen el lehet kerülni teljes egészében a miskolci belvárost, a Búza tér környékét azoknak az autósoknak, akik kifelé igyekeznek a városból Felsőzsolca irányába. Az Y-híd beruházás a turbókörforgalmat, a Vörösmarty utcát, illetve magát a felüljáró komplexumot magába foglaló 1-es és 2-es szakaszának elkészültével párhuzamosan ugyanis a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt. elindította az Y-híd 3-as és 4-es szakaszainak az előkészítését. Az első lépés a miskolci közösségi közlekedés fejlesztését is vizsgáló megvalósíthatósági tanulmány, amely után megindulhat a tényleges tervezési munka. 2024 végére, 2025 elejére rendelkezésre állnak majd a tervek, amelyek sorsáról – ahogy fogalmaztak – „egy sokkal pozitívabb gazdasági és világpolitikai környezetben lehet majd dönteni.”
Huszonhat hónapon át tart a tervezési munka, a közbeszerzést megnyerő Roden Mérnöki Iroda Kft. már hozzá is kezdett az Y-híd beruházás folytatásának megtervezéséhez.
Amiről szó van
A tervezési feladat egy kétszer két forgalmi sávos, végig a felszínen vezetett főút engedélyezési és kiviteli tervének elkészítése az Y-híd és a József Attila úti nagy körforgalom között, mintegy 3 kilométer hosszban. Az új útszakasz az Y-híd keleti ágától indulva új nyomvonalon halad el a Tiszai pályaudvar előtt, majd a Szinva patak és a vasúti területek között folytatódik keleti irányban, míg eléri a Fonoda utcát. A Fonoda utca körülbelül 800 méter hosszú szakaszán folytatódik a nyomvonal, annak szintén kétszer két sávosra való áttervezésével. A Csokonai utca csatlakozása előtt északra fordul, és a Sajón egy új hídon átvezetve éri el a meglévő nagy körforgalmat a József Attila utcán. A tervezés része a korábbi, a Tiszai pályaudvar környékére már régóta kész tervek felülvizsgálata is.
2024 után lehetséges
boon.hu
Fotó: Tervekben nincs hiány

13 Responses
Inkább ne. Amihez hozzányúlnak szarrá válik.
Ja, ja
Miskolc. VV frakció folytatás. Homályos jövő
Sámán hombár baromság. Ne így!
Már régen nem így van. Az új városvezetés 3 év alatt újra terveztette a Zója teret.
Már megint hazudsz, ostoba hülye. Még csak most kezdődik a tervezés, és nem a város az ügy ura.
Ja, hogy ti csak hergelni tudtok ????
A Búza teret most is ki lehet kerulni. Lásd Soltész Nagy Kálmán utca. Teljesen fölösleges beruházas, akár a túró körforgalom.
Csak az építési beruházásokból lehet sokat lopni.
bolsi tapasztalat
M5, M6 autópálya
Mi van vele?????
HOMÁLYOS MICSODA ?
iTT AZ MÁR NINCS . . .
bolsi tapasztalat
M5, M6 autópálya
Mi van vele????