Miskolc. Újabb CNG buszokat veszünk. Megkérdeztük, hogy jó buli ez?

Tisztelt Sajtó! Hogyan változott a CNG ára (duplájára ment fel?) az utóbbi időben? Havonta kizárólag a CNG árváltozása mekkora teher ? ÁFA-t vissza tudja igényelni a Város?

Sajtó és Kommunikáció

15:10 (18 perccel ezelőtt)
címzett: én

Tisztelt Peszakhirnok.com

 

Érdeklődésére küldöm a választ:

 

  1. 2021. október 1-jétől, az új gázévre érvényes földgáz egységdíja – a  korábbi nettó 62 Ft/m3-ről – nettó 135 Ft/m3-ra változott (mely  éves szinten több, mint kétszeres árat) jelent.  A földgáz közbeszerzési szerinti  ára 2022 szeptember 30-ig meghatározott, a CNG gáz  2022 október 1-től  elérhető ára jelenleg még nem ismert.
  2. Jelenleg a CNG árváltozás átlagosan 20.193 ezer Ft többletköltséget  jelent havonta. A CNG üzemanyag ÁFA-t társaságunk vissza tudja igényelni.

8 Responses

    1. igen ez pont azt jelenti, hogy álmodban rendesen megszegelted anyutádat aztán mikor felébredtél rájöttél hogy ez nem csak álom volt

  1. Már megint nem sikerült jól kérdezni.
    .
    Mennyibe kerül 100 km CNG-vel, és
    mennyibe kerülne gázolajjal?
    .
    Éta harasó vaprósz!

  2. Miközben az EU 2035-től betiltja a benzin-diesel autókat, az oroszok visszatérnek a karburátoros Ladára, meg a benzines Zilre, mert önállóan erre képesek. Gól.

  3. Reméljük a tanszüneti menetrend alatt közlekedő szóló 20-as buszokat ilyen típusu buszok váltják majd fel!
    Mert erre a vonalra az mvk szlogenje nem a „megbízható útitárs” lesz,hanem a „sok jó ember kis helyen is elfér” lesz!Hogy rohadjon meg aki szívatja az utazó közönsèget!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű