Az elemzői bölcsesség szerint a válsághelyzet, ha azt nem az adott kormány okozta, általában a hatalmon lévőket erősíti, nekik kedvez. Az emberek érthetően megijednek, ilyenkor biztonságot, védelmet a kormányuktól remélnek – kezdi bejegyzését Török Gábor politikai elemző.

Szerinte mégsem egyértelmű, hogy most is ez a helyzet. A közelben kialakult háborús helyzet kiszámíthatatlan reakciókat eredményez, felkorbácsolja az érzelmeket – ez biztosan nem hiányzik a magyar kormányoldalnak akkor, amikor a status quo, a jelenlegi belpolitikai helyzet nekik látszott kedvezőbbnek.https://www.napi.hu/magyar-gazdasag/torok-gabor-ukrajna-oroszorszag-vlagyimir-putyin-orban-viktor-valasztas-fidesz-ellenzek.746845.html?fbclid=IwAR23YfjfqKpgA-SE-M3dbOMvPnM9e1V_uI9DYoBbvpMkQP30pRvOnLnwlZA