Avas. Viszlai ismét a csúcsra kerül

Megkezdődött a közbeszerzés a történelmi Avas fejlesztésének részeként a Horváth-tető megújítására, ami így az avasi függőkerteket is érinti – közölte a Boon.

A miskolci városvezetés a Horváth-tetőn piknikezésre, bográcsozásra alkalmas teret szeretne kialakítani, emellett lesz egy sétatér az idősebbeknek, és új játszótereket is kialakítanának a különböző korosztályok számára.

De módosul Miskolc jelképe is, a kilátó. Az eredeti tervekkel ellentétben elhagyják a külső lift megépítését, az alagsori étterem pedig kívülre kerül, a hajdanvolt Panoráma étterem helyére.

„A kilátó változatlan funkcióval, formában, méretben újul meg – tájékoztaott a polgármesteri hivatal sajtóosztálya. A kilátóra tervezői pályázatot írt ki a város, amelyet Viszlai József építész nyert el, így ő készítheti a terveket, ezek várhatóan három hónap múlva lesznek kész.

13 Responses

  1. Élje ki az egóját máshol Viszlai!
    Inkább fizessetek ki mindenkit aki a buliban benne van készpénzben munka nélkül, de a kilátóhoz ne nyúljatok!
    Miért van az, hogy Viszlai eddigi cuccait látván mindig az ujjai és egy régi konyhai rézmozsár törő rúdja jut eszembe?

    Jut eszembe a Kossuth mozi ígért ,,NEMZETKÖZI” pályázatával mi van? Azt ki nyerte meg? Ki fogja csinálni?
    Ja, az csak duma volt?

    13
    1
  2. Milyen lehetett a többi? Szerencsés város Budapest, hogy nem miskolciak tervezték a parlamentet, az operaházat, stb. stb.

    1. Devizahitel a szokás szerint!
      Tegnap még szállodát vizionáltak a Panoráma helyére. Mára változott az ötlet?

  3. Az építész társadalomban köztudott, hogy Hófer Miklós zseniális tervei alapján épült az Avasi Kilátó, mint a korát meghazudtoló statikai csoda. Mivel Hófer a KÖZTI egyik vezető tervezője volt, ezért a KÖZTI-nek MA IS ÉLŐ szerzői joga van!
    Tehát érdemes lenne tudni, hogy mennyit költött az önkormányzat a szerző jog megváltására csak azért, hogy a saját szája íze szerint újratervezhesse Miskolc jelképét. Illetve azt is, hogy a KÖZTI készített-e terveket, ha igen mennyiért és mi lett azoknak a sorsa?
    Érzésre sok tíz millió közpénz folyik el a Kilátó tervezése körül

    10
    1
  4. Eddigi kabinetek alatt is égették a pénzt soha meg nem valósult tanulmányok terveire. Ebből legalább lesz valami. A Viszlai felkérésének is van egy erős üzenete, hogy nem Miskolcon kívüli vállalkozókkal akarják megoldani a kérdést. „Az elmúlt 9 év” szép számban hozott ide pesti tervezőket és zalaegerszegi kivitelezőket. Ennek is meg volt az értelme: ne helyiekkel menjen a titkos játék, helyben ne legyen infó senkiről.

    2
    2
  5. „A kilátó változatlan funkcióval, formában, méretben újul meg”

    Ehhez minek kell építész? Sima felújításról van szó.

  6. „…. A kilátóra tervezői pályázatot írt ki a város, amelyet Viszlai József építész nyert el, így ő készítheti a terveket, ezek várhatóan három hónap múlva lesznek kész… ” Szeretném kérdezni ez a tervezési pályázat hol és mikor jelent meg ?

    Az alagsori étterem kialakítására és az Avasi kilátó -Tv torony felújítására megvan az átadott projektekben a fedezet, ugyanúgy mint a Horvát tető és a függőkertek rehabilitációira, valamint a sétányok díszvilágítása és a vegetáció rendbetételével közbiztonság feltételeinek javítása is. A tervek közt szerepelt még a Horvát tető és a népkert turisztikai összekötése, bevonva a tűzkövest, a kisavasi pincéket és a kálváriát is. Bízom benne, hogy csak idő kérdése ennek megvalósítása.

    A régi vendéglő helyén visszaépítendő étterem terve szintén szerepelt az előző tervekben is, csak nem az önkormányzati beruházások sorában, hanem a vállakozói bevonások sorában, hiszen az éttermi szolgáltatások nem tartoznak az önkormányzat üzemeltetési profiljába.

    A vitám nekem is a lifttel volt. Az én javaslatom a lépcsőjáró kerekesszék volt, de az uniós források felhasználásának feltétele: a Mozgásukban korlátozottak akadálymentes megközelítési feltételének biztosítása volt. Ha ez nem teljesül, akkor uniós forrás nem használható fel, vagy az önkormányzatnak saját forrásból kell megvalósítania a beruházást. (ugyanez vonatkozik a földalatti nyilvános wc-re is.) Reménylem, hogy ezt a kérdést sikerült a helyi mozgáskorlátozottak egyesületével megnyugtatóan rendezni.
    A másik alternatíva a felső pályás sikló, felső megállójának szintjéről átvezető üveghíd lett volna. Sajnos 2018-után számomra ismeretlen okok miatt a sikló tervezése valahol elakadt.

    Tisztelettel: Rostás László

    2
    2
  7. Akkor Viszlai azt tervezi, amire van terv és még 10 millióért a szerzői jogot is meg kellett váltani?
    Ez sima kifizetés a haveroknak. Pláne ha a pályázatot is bukja miatta a város

  8. Viszlai…aki várta a villamost a megállóban…csak nem vette észre, hogy a villamospálya fel van bontva, mert rekonstrukció zajlik… 🙂

  9. És a lyukói, stb éhező szegregált cigánygyerekekkel, egyéb hátrányos helyzetű gyerekekkel mi lesz?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű