Katalin KorinthusSzeretnék Pusztai Gábortól elbúcsúzni, de nem könnyű. Gábort 29 éve ismerem, április 10-én lenne 45 éves. Szikszón született, Miskolcon az Avasi Lakótelepen nőtt fel, itt járt a 20. sz Általános, majd a Szemere Bertalan Középiskolába. Szegeden a JATE kommunikáció szakán végzett. Újságíróként dolgozott a Déli Hírlapnál, vezetője, főszerkesztője volt a Minap városi kommunikációs Kht-nak és hetilapnak, Északonline címen online újságot működtetett.. Miután ezeket befejezte, baloldali kiadványokat, lapokat, kampány újságokat szerkesztett. Középiskolás korától felvállaltan baloldali értékeket vallott, a társadalmi igazságosság szószólója volt. Őt szinte mindenki Puszinak szólította. Nagyon segítőkész, empatikus, kedves, de gyakran kérlelhetetlenül kritikus, ironikus, időnként hajthatatlanul makacs, fájóan őszinte volt. Középiskolás korában lépett be a miskolci mszp mellett működő Baloldali Ifjúsági Társulásba. Már ekkor tekintélyt nem ismerve szállt vitába bárkivel, elvei, véleménye védelmében, de élte a fiatalok vidám életét táborainkban, klubjainkban, rendezvényeinken. Amikor újságíró lett, mindig arra törekedett, hogy tárgyszerű, korrekt legyen, és főszerkesztőként is visszautasított minden befolyásolási törekvést még akkor is, amikor jobban járt volna, ha simulékonyabb. Az újságírói munkáról leköszönve, az mszp-ben aktív szerepet vállalt, de örök idealista maradt. Kiváló memóriája volt, rengeteget olvasott, nagyon szerette az irodalmat és történelmet. Nagyra becsülte az intelligenciát, az éleslátást, és nagyon gyűlölte a hazug gyűlölet keltést, a populizmust, az álszentséget. Mindvégig igyekezet az embereket felvilágosítani, rámutatni a hazugságokra. Feleségét, kisfiát, nevelt lányát szerette, de életét a szaporodó gondok (testvére nagyon korai halála, egészségügyi problémák, egzisztenciális gondok, megoldatlan társadalmi feszültségek, a politikában tapasztalható alantasság) időnként beárnyékolták az életét. és a nehéz helyzetek elől egyre többször önpusztító módszerekhez menekült. Családja és barátai segítsége ellenére egyre jobban elszigetelődött, magányossá vált. Szívinfarktus vetett véget az életének, pedig bízott abban, hogy megélheti azt a szebb világot, amit fiatal korától segített építeni. Akik élünk folytatjuk.Pihenj nyugodtan Puszi
