Az Országos
Bírósági Hivatal elnöke által kiírt „Eredményesség és elégedettség – a bírósági bürokrácia csökkentése” országos pályázaton a Miskolci Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság csapata, Gyurán Ildikó, Ujabb Orsolya, Varju László bírák, valamint Balla Orsolya és Molnár András titkárok „Tanácstalan Tanács” című pályázatukkal II. helyezést értek el. A pályázaton I. és III. helyezés kiosztására nem került sor, így a miskolci csapat abszolút nyertese a pályázatnak.
A pályázat célja olyan módszerek, elgondolások elismerése volt, amelyek a bírósági szervezeten belül bevezethetőek, adaptálhatóak és az ítélkezést, illetve a bírósági működést eredményessé teszik.
A miskolci csapat a közigazgatási perekben a 3 bíróból álló tanácsos eljárás nehézségeire dolgozott ki olyan megoldási javaslatokat, melyek segítik a tanácsok működését. A témaválasztást pedig az adta, hogy a 2018. januárjától hatályos új közigazgatási perrendtartással a tanácsos ügyek száma jelentősen megnőtt, a tanácsos eljárás lett az alapvető. A közigazgatási bíró számára ez a munkája során kettősséget eredményez, hiszen egyesbíróként és tanácsban is végez ítélkező tevékenységet. E kettősség nagyobb munkaszervezést és több adminisztrációs terhet is jelent. A bíróság által kidolgozott megoldások nagyobb részben informatikai fejlesztéseket igényelnek, azok azonban – mint miskolci minta – megküldésre kerülnek az ország közigazgatási bíróságai részére.
A pályázaton szintén induló Miskolci Járásbíróság különdíjban részesült.
