Cserbenhagyták a gépek
A háztartási gépeim azonban egymás után cserbenhagytak. Van egy forgótárcsás mosógépem, amit még én vettem valamikor az édesanyámnak ajándékba. De már olyan régi szegény, hogy mára felmondta a szolgálatot, ömlik belőle a víz. A centrifugám szintén használhatatlan. A hűtőgépem meg? Elromlott benne a termosztát, úgyhogy soha nem kapcsol ki. Úgy orvosolom a problémát, hogy néha kihúzom, hagyom egy kicsit pihenni, aztán visszadugom. Ez is 40 éves gép már, és az a baj vele, hogy rengeteget fogyaszt – sorolja László a gondokat. Hozzáteszi: mosógépre nagy-nagy szüksége lenne, hiszen munka közben a ruhája piszkos lesz, ráömlik a ketchup, az olaj, egyszerűbb lenne géppel kimosni. Egyébként minden munkát elvégez, amire csak szükség van egy étteremben. Kisegít a konyhán, máskor takarít.
Majd arról mesél, hogy próbált meg jobban fizető munkahelyet keresni. Az egyik vendéglátó cég 160 ezer forint nettó fizetésért hirdetett munkát. Szaladt, hogy az nagyon jó lenne neki, de végül kiderült, hogy csak napi 4 órára vennék föl, havi 40 ezer forintos fizetéssel. Az pedig még kevesebb, mint amennyit most keres.
Lászlónak tehát kellene egy jobban fizető munkahely is. Sok helyre beadta már a pályázatát, de egyelőre nem járt sikerrel. Bővebben itt: http://www.boon.hu/a-mosogepem-kilyukadt-a-centrifugam-feladta/3733012
