Az év eddigi legnagyobb tüntetése lesz Budapesten

Délután öt órától újabb tüntetést tart az Oktatási Szabadságot csoport, amely az eddigi két CEU mellett kiálló demonstrációkat is szervezte. Az első, múlt vasárnapi eseményen körülbelül 10 ezren lehettek a Kossuth téren, a lex CEU elfogadása után nagyjából fele ennyi ember jött össze a Nádor utcában. Úgy tűnhetett, hogy csökken az érdeklődés, de pont fordítva:
a mai tüntetés iránt több mint 23 ezren érdeklődnek Facebookon és több mint 20 ezren jelezték, hogy ott lesznek.

A szervezőket is meglepte, hogy ennyire sokan mennének tüntetni, ezért szombaton módosítani kellett a gyülekező helyszínét, ami eredetileg a Clark Ádám tér lett volna, de végül a Várker Bazár előtt lesz a találkozási pont. Innen vonul majd át a tömeg a Kossuth térre.
Felesleges előre tippelgetni, hogy mennyien lesznek végül, de utoljára a 2014-es netadó elleni tüntetés tudott legalább ennyi ember megmozgatni az interneten.
Mivel a CEU színe a kék, a szervezők azt kérik a résztvevőktől, hogy lehetőleg kék színű ruhában érkezzenek, és vigyenek magukkal magyar zászlót is.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek