Arról beszélünk, hogy egy felnőtt társadalmat szeretnénk. Az meg nem a csodákban hisz, hanem a saját tehetségében és a munkájában. Ez a baj egyébként, hogy a csodaprojektek, amelyekről beszéltünk, pár évre azt az illúziót tudják kelteni, hogy klasszak vagyunk. A gazdasági növekedést hozhatják, de a szemléletváltást nem segítik elő. Ahol így szórják a pénzt? Tegnap egy senki volt, ma van 5, 10 vagy éppen 80 milliárd forintja. A lényeget tekintve ma is egy senki, de elhiszi a saját sikerét. Aki azonban így gazdagszik, nem tanul semmit. És az az ország, amelynek ilyen az elitje, vesztes ország. Teljes cikk itt
