A szakszervezeti szövetségek és a Pedagógusok Szakszervezete sem áll be a sztrájk mögé. Bár támogatják a tanárokat, törvényellenes lépésre senkit sem biztatnak.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete támogatja a sztrájkot, de ők is csak az iskolákon belül demonstrálnának, mivel sztrájkolni csak a munkahelyen lehet. Erről már levelet is küldtek a Klebelsberg Intézményfenntartó Központnak.
Forrás: rtl.hu
