Emberkereskedők célkeresztjében van Magyarország – írja a Blikk. – Az országban egyre több fiatal esik áldozatul az embercsempész hálózatoknak, akik elsősorban 14-23 éves lányokat és fiúkat ragadnak el, hogy aztán szexrabszolgaként csináljanak belőlük pénzt.
Az Europol adatai szerint minden ötödik áldozat magyar volt 2009 és 2013 között.
A Magyar Nemzet szerint a fiatalokat kecsegtető jövőképpel csábítják külföldre, ahol a hét minden napján dolgoztatják őket. Jórészt olyan országokba viszik őket – főként Németországba, Ausztriába, Belgiumba, Hollandiába, az Egyesült Királyságba, Franciaországba, Svájcba és Olaszországban -, ahol csak a futtatás tiltott. Arra is volt példa, hogy az elrabolt fiúkat baseball ütővel verték, hogy a kamerák előtt szexeljenek.
Az emberkereskedők jellemzően Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Baranya megyéből, jellemzően a mélyszegénységben élők közül szedik áldozataikat. Manapság az sem ritka, hogy a szegény család maga adja el gyermekeit, hogy pénzhess juthassanak.
Forrás: blikk.hu
