Folytatja a törvényszék a B. M. és társai elleni gazdálkodó szervezet önálló intézkedésre jogosult dolgozója által bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett vesztegetés bűntette és más bűncselekmények miatti („fészekrakós ügy”) büntetőügy tárgyalását a törvényszéken a III. emelet 301-es tárgyalóteremben 8:30 kezdettel az alábbi napokon: március 9.,10. és 11.
2./ A harsányi emberölés ügyében H. P. ellen indult megismételt eljárásban tárgyalást tart a törvényszék dr. Horváth Mária vezette tanácsa március 10-én,12-én és 17-én 8 órától a I/127. tárgyalóteremben. A bíróság tanúkihallgatásokat foganatosít a héten.
3./ B.M. és társa ellen hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt indult büntetőeljárásban folytatódik a bizonyítási eljárás a Miskolci Járásbíróságon március 10-én 8 órától a 221/B. tárgyalóteremben iratismertetéssel. A vádirati tényállás szerint a vádlottak más bűncselekmény elkövetését követően egy miskolci ingatlanban bujkáltak a hatóságok elől, míg nem az őket fellelő TEK-es rendőrökre lövést adtak le az ingatlanból.
4./ Az encsi „szocpolos” ügy tárgyalása folytatódik márciusban is a törvényszéken. A bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett, jelentős kárt okozó csalás bűntette és más bűncselekmények miatt indult ügyben március 12-én és 31-én lesz tárgyalás tanúkihallgatásokkal 8 órától a 301-es tárgyalóteremben.
Miskolc, 2015. március 6. napján
dr. Csillám Katalin
törvényszéki elnökhelyettes
