Zoltán CeglédiCsináltam nektek egy Bayer-összest.
Az elmúlt hetekben Bayer Zsolt által közöl publicisztikákból gyűjtöttem össze azokat a jellemzéseket és üzeneteket, amelyeket rólunk, nem fideszesekről írt. A frissen diagnosztizált mazochizmusom megélésén túl egy igazi célom volt vele: megmutatni, hogy a Fidesz rendszere számomra jelenleg konszolidálhatatlannak tűnik. Ők ugyanis ezt gondolják rólunk, mélyen, átélten, dühösen, engesztelhetetlenül. Nem vagyunk emberek a szemükben, Bayer összes leírása arról szól, hogy szó szerint, biológiailag sem tart minket annak – és akkor hol van még ettől a közös magyarság, és más közösségi elfogadás lehetősége. Hiába keressük-várjuk, hogy legyen emberibb tónusa a hatalomnak, amikor hozzánk szól. És ti is, hiába lájkolgattok egy-egy „kibeszélő” publicisztikát az erre egyébként karriert építő fideszes újságíróknál. A Fidesz rendszere világosan és egyértelműen a békemenetes tömegre alapoz, nekik politizálnak, veszély esetén hozzájuk szaladnak. Sem Márai Sándor, sem a Professzorok Batthyány köre, sem a bármilyen módon körülírt polgári ethosz nem része már a fideszes rendszernek. Részükről nincs olyan forgatókönyv, ahol a nemzet, vagy akár csak az emberi faj része lehet egyszerre Bayer Zsolt, és egy liberális. Amikor bármiféle ellenzéki megoldásokon gondolkodtok, legyen az világos: ami egy baloldali vagy liberális részéről politikai küzdelem, az az ő felfogásuk szerint egy evolúciós harc. Ha tőlük függ, ha rájuk bízod, ha bennük bízol, ez soha nem is lesz jobb. Olvasd csak el: szerinte nem is vagy ember, és el kell téged pusztítani.
