Az index.hu kérdései tehát továbbra is ugyanazok.
Ezúttal már Czunyiné Bertalan Judit köznevelési államtitkárhoz:
- Miért váltották le az iskolát 13 éve sikeresen vezető igazgatót, akit egyöntetűen támogatott 17 munkaközösség?
- Milyen szakmai vagy más érvek szóltak a külső pályázó mellett, akinek nincs vezetői tapasztalata?
- Ha első körben eredménytelen lett a pályázat, ki és mikor döntött végül úgy, hogy a külsős pályázó nyerje meg azt?
- Hogyhogy a tankerület augusztus 25-i tanévkezdési utasításában nem szerepelt a 10 nappal korábbi döntés a külsős pályázó kinevezéséről?
- Mennyire fogadható el az, hogy egy augusztus 15-én kinevezett igazgató szeptember 1-jén 11 órakor vegye fel a munkát elkészült tantárgyfelosztás és órarend mellett?
- Ez a döntés mennyiben javítja az oktatás minőségét a miskolci iskolában, vagy ahogy a Balog Zoltánnak írt nyílt levélben az iskola fogalmaz: valóban az emberi erőforrások legjobb felhasználása történt e megbízás által? index.hu
