Szendrő. Két fegyveres férfi kirabolt egy benzinkutat Rozsnyó határában tegnap délelőtt tíz órakor. A shopban dolgozó hölgynek sikerült megfigyelnie, hogy a fegyveresek egy szürke Skoda Octaviával menekültek el a helyszínről, és szerencsére volt ideje leskiccelni a rendszámot is. A rablók kocsiját még a felvidéken kiszúrták a szlovákiai rendőrjárőrök, akik követni kezdték az eszeveszett tempóban menekülő bűnözőket. Amikor világossá vált, hogy a magyar rendszámú Ocvtavia az országhatár felé tart, a szlovák rendvédelmi szervek felvették a kapcsolatot a magyar rendőrséggel.
A fenti jelenet minden mozdulata megtörtént, azonban szerencsére csak „színjáték”, a magyar és a szlovák rendvédelmi szervek közös gyakorlata volt. Holnap az Északban.
