A benzinkutas és hipermarketes trafikstop csak halottnak a csók lesz

Napi Gazdaság azt írja, hogy a 6 ezer trafik közül

csak körülbelül 2 ezer tud nyereséget vagy nullszaldót felmutatni.

A lap a kereskedők véleményét idézi, amely szerint a benzinkutas és hipermarketes trafikstop csak halottnak a csók lesz, a veszteséges üzemeltetőkön nem segít. A 200 legjobban menő, most költözésre kényszerített bolt ugyanis a piaci forgalom 17 százalékát adja, ez fog megoszlani a forgalom 83 százalékát képviselő, de egységszámra nézve 96,5 százalékot adó boltok között. Így legjobb esetben is csak 0,2 százalékos bevétel növekedésre számíthatnak a trafikosok a kormány intézkedése után.
A piacot lényegében csak az tartja fenn, hogy a trafikbizniszbe a sok vállalkozó a teljes vagyonával ugrott bele, és ha kiszáll, akkor még nagyobbat bukik a próbálkozáson.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű