.
Bár az indiai pihenését töltő Orbán Viktor miniszterelnöktől – aki csak egy csádi fegyveres támadás ügyében jelentkezett hosszú idő után az X-en – a HVG hiába kért reakciót, rajta kívül szinte mindenki arról beszél napok óta, hogy Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter felkerült az amerikai pénzügyminisztérium külföldi vagyonellenőrzési hivatalának szankciós listájára. A büntetőintézkedést a Magnyickij-törvény alapján rendelték el, ami alapján a korrupcióban és az emberi jogok megsértésében bűnösnek talált külföldi politikusokat az Egyesült Államok beutazási tilalommal büntethetik.
Rogán Antal a „Glomag”-ként rövidíthető listán a „magyarországi korrupcióban való részvétele miatt” szerepel – legalábbis a távozó amerikai nagykövet, David Pressman bejelentése szerint. Az intézkedés részeként zárolták a miniszter összes olyan vagyonát, amely az Egyesült Államokban, illetve amerikai személyek birtokában van, és azok ellenőrzése alatt áll. Bár ez lehet, csak elvi büntetés, mert a legutolsó vagyonnyilatkozata szerint nincs külföldi érdekeltsége.
A listán egyébként jelenleg 262 személy szerepel és a nevek alapján, olyan nagyágyúkat szankcionál az Egyesült Államok, akikhez képest Rogán Antal – már ha egyáltalán igazak azok a korrupciós megállapítások, ami alapján felkerült – finoman szólva is kispályásnak tűnik.
Egyből ott találunk 17 olyan nevet, akiknek közük volt a Hasogdzsi-gyilkossághoz. Emlékezetes, hogy 2018 őszén tőrbe csalták Isztambulban, amikor a szaúdi vezetéssel kritikus újságíró a főkonzulátusára ment, hogy az esküvőjéhez szükséges papírokat beszerezze. Menyasszonya az épület előtt várta, de Hasogdzsi soha többé nem került elő. A török hatóságok szerint megölték, holttestét pedig feldarabolták és sosem került elő. A halálbrigád tagjai vannak a Glomag-listán.
A húszi terrorszervet
Hogy ne menjünk messze a térségtől, a húszi terrorszervezet több vezetője is szerepel a szankciós listán. Még 2020-ban döntöttek úgy, hogy Zabin szultánt, Abdul Hakim al-Khaiwanit, Abdul Rahab Jarfant, Motlaq Amer al-Marranit és Qader al-Shamit is a feketelistára teszik. Al-Khaiwani a húszi hírszerzés vezetője és korábban a börtönök vezetőjeként lett ismert az emberi jogok megsértése miatt került a listára. Jarfant és al- Marranit emellett kínzással és jogtalan fogvatartással vádolják, ahogy al-Shamit is. Utóbbinál azt emelte ki az USA, hogy gyerekek kínzásában is részt vállalt.
Zabin szultán, mint a szervezet vezetője került a listára, nála azt emelték ki, hogy nők ellen követett el súlyos bűncselekményeket. Ugyanakkor nála felmerül a gyanú, hogy a listán találunk olyan személyeket is, akik már nem élnek. Az Arab News arról számolt be ugyanis még 2021-ben, hogy Zabin meghalt. A húszik által vezetett Saba hírügynökség szerint „egy gyógyíthatatlan betegségben” halt meg, az Al Arabiya pedig arról számolt be, hogy koronavírus-fertőzés végzett vele. A jemeni terrorszervezet neve gyakran felbukkan a hírekben, miután több rakétatámadás is intéztek Izrael, illetve a vörös-tengeri nemzetközi hajóforgalom ellen, ami miatt több légicsapást is mért az USA és az Egyesült Királyság a húszikra.https://hvg.hu/itthon/20250109_terroristak-bunozok-glomag-rogan-antal-lista#rss
Régen azt mondták, az alkohol öl butít és nyomorba dönt. Ma ez úgy igaz: O1G öl, butít és nyomorba dönt.
Számos nagyobb országot megelőzve Rogán Antal bekerült a TOP 10 be . . .
MAGYARORSZÁG JOBBAN TELJESÍT !